بهترین متخصص پوست و مو در اصفهان | دکتر سیمین دخت کلانتری

آکنه چگونه به وجود می آید؟

آکنه چگونه به وجود می آید؟

درمان آکنه در اصفهان

افزایش طبیعی مقدارهورمونهایی مردانه در ایام نوجوانی( بلوغ)درهردوجنس پسر و دختر موجب می‌شود که غددچربی پوست(سباسه)بزرگتروفعالتر شوند.این غدد در نواحی از بدن که اکنه شایع است وجود دارند(صورت,پشت،شانه هاو قفسه سینه)
بندرت آکنه ناشی از اختلالات هورمونی است.

آکنه یک بیماری شایع پوستی است که زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو زیر پوست مسدود می شوند. سبوم – روغنی که به جلوگیری از خشک شدن پوست کمک می‌کند – و سلول‌های مرده پوست منافذ را مسدود می‌کنند که منجر به شیوع ضایعاتی می‌شود که معمولاً به آن جوش یا زیت می‌گویند. بیشتر اوقات، شیوع این بیماری در صورت رخ می دهد، اما می تواند در پشت، قفسه سینه و شانه ها نیز ظاهر شود.

آکنه یک اختلال التهابی پوست است که دارای غدد چربی (چربی) است که به فولیکول مو که حاوی موهای ظریف است متصل می شود. در پوست سالم، غدد سباسه سبوم می سازند که از طریق منافذ، که یک روزنه در فولیکول است، روی سطح پوست تخلیه می شود. کراتینوسیت ها، نوعی سلول پوست، فولیکول را می پوشانند.

دکتر سیمین دخت کلانتری متخصص پوست اصفهان می باشد.

برای مشاهده صفحه دکتر سیمین دخت کلانتری در اینستاگرام کلیک کنید.

بهترین متخصص پوست و مو در اصفهان | دکتر سیمین دخت کلانتری
بهترین متخصص پوست و مو در اصفهان | دکتر سیمین دخت کلانتری

به طور معمول هنگامی که بدن سلول های پوست را می ریزد، کراتینوسیت ها به سطح پوست بالا می روند. وقتی فردی آکنه دارد، مو، سبوم و کراتینوسیت ها در داخل منافذ به هم می چسبند. این کار از ریزش کراتینوسیت ها جلوگیری می کند و مانع از رسیدن سبوم به سطح پوست می شود.

مخلوط روغن و سلول‌ها به باکتری‌هایی که معمولاً روی پوست زندگی می‌کنند اجازه می‌دهد در فولیکول‌های مسدود شده رشد کنند و باعث التهاب – تورم، قرمزی، گرما و درد شوند. هنگامی که دیواره فولیکول مسدود شده شکسته می شود، باکتری ها، سلول های پوست و سبوم را در پوست مجاور می ریزد و ضایعات یا جوش هایی ایجاد می کند.

برای اکثر افراد، آکنه تا سی سالگی از بین می رود، اما برخی از افراد در دهه چهل و پنجاه سالگی همچنان این مشکل پوستی را دارند.

متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر در اصفهان از باتجربه ترین افراد می باشند.

در صورت هرگونه سوال با مشاوران ما تماس بگیرید و رایگان مشاوره بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس
نوشتهٔ بعدی
جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

برچسب‌ها

اندولیفت اندولیفت اصفهان برداشت خال بلفاروپلاستی در اصفهان بهترین دکتر کاشت مو اصفهان بهترین روش پاکسازی پوست بهترین متخصص پوست مو اصفهان بهترین متخصص پوست و مو در اصفهان تزریق بوتاکس، فیلر و مزوژل تزریق بوتاکس اصفهان تزریق مزوژل در اصفهان تزریق چربی تزریق چربی اصفهان تزریق چربی به صورت و دستگاه تناسلی در اصفهان تزریق ژل اصفهان جراحی زیبایی پلک جراحی زیبایی پلک اصفهان جوانسازی با لیفت نخ جوانسازی بدن در اصفهان جوانسازی صورت با لیفت نخ جوانسازی واژن در اصفهان جوانسازی و زیبایی دستگاه تناسلی جوانسازی و زیبایی دستگاه تناسلی در اصفهان دکتر خوب بیماری های پوستی اصفهان دکتر سیمین دخت کلانتری لیزر جای جوش اصفهان لیزر جوانسازی اصفهان لیزر جوانسازی و لیزر جای جوش در اصفهان لیزر موهای زائد در اصفهان لیفت نخ در اصفهان متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر در اصفهان متخصص پوست در شهر اصفهان متخصص پوست مو اصفهان متخصص پوست مو در اصفهان متخصص پوست و مو اصفهان میکروبوتاکس میکروبوتاکس اصفهان میکروبوتاکس بدن اصفهان میکروبوتاکس در اصفهان میکروبوتاکس صورت اصفهان کاشت ابرو در اصفهان کاشت ریش در اصفهان کاشت مو، ابرو و ریش کاشت مو در اصفهان کاشت مو طبیعی در اصفهان

  • 43
  • 26
  • 34
  • 16
  • 258
  • 922
  • 18,849
  • 19,651
  • 6,858
  • مرداد ۲۵, ۱۴۰۲
فهرست